مدرسه علمیه خواهران هاجر خمین
 
  خانه آخرین مطالب لینک دوستان تماس با ما  

   
مهر 1396
شن یک دو سه چهار پنج جم
 << < جاری> >>
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
جستجو

  گزارش تصویری تجمع ضدآمریکایی طلاب مدرسه علمیه هاجر خمین در مقابل بیت تاریخی حضرت امام (ره)   ...

گزارش تصویری تجمع ضدآمریکایی طلاب مدرسه علمیه هاجر خمین در پاسخ به یاوه‌گویی های ترامپ

موتوا بغیظکممرگ بر آمریکا

من سپاهی ام

امام جمعه محترم خمین

سخنرانی حجة الاسلام و المسلمین حاج آقای حسینی (زید توفیقه) امام جمعه محترم خمین

حضور حجة الاسلام و المسلمین مرودشتی تولیت بیت حضرت امام خمینی(ره)

حضور سرهنگ پاسدار براتعلی فرمانده محترم سپاه ناحیه خمین در جمع طلاب

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: اخبار مدرسه هاجر, معاونت فرهنگی  لینک ثابت[یکشنبه 1396-07-30] [ 09:39:00 ق.ظ ]

  کربلا قلب زمین است و عاشورا قلب زمان   ...

لبیک یا حسین

بعد از هزار و سیصد و چهل و چند سال، هیچ از خود پرسیده‌ای كه چرا اینان خود را «راهیان كربلا» نامیده‌اند، با این همه شیدایی و اشتیاق كه هنوز قافله سال شصت و یكم هجری قمری به بیابان كربلا نرسیده است.

مگر آنان سر مبارك امام عشق را بر فراز نیزه ندیده‌اند؟

مگر شفق را ندیده‌اند كه چه سان در خون نشسته است؟

مگر بوی خون را نشنیده‌اند؟ … و بر علم‌هایشان نوشته‌اند: كلّ اَرْض كَربَلا و كلّ یوم عاشورا!

مگر كربلا از سیطره زمان و مكان خارج است كه همه جا كربلا باشد و همه روزها عاشورا؟

مرا ببین كه در پیشگاه ولایت سخن از زمان و مكان می‌گویم! زمان و مكان نسبت است و برای آن كه از جوار مطلق، از بلندای اعراف بر عالم وجود می‌نگرد، این‌جا در پیشگاه ولایت، سخن از زمان و مكان گفتن نشان بی‌خردی است.

كربلا قلب زمین است و عاشورا قلب زمان. یعنی اصلاً كربلا مطلق زمین است و عاشورا مطلق زمان، و راه‌های آسمان از این‌جا آغاز می‌شود؛ از این‌جا دروازه‌ای به عالم مطلق گشوده‌اند.

می‌پرسی كه از متناهی چگونه می‌توان راهی به سوی نامتناهی جست؟ این سرّالاسرار خلقت است و گویی تقدیر این‌چنین رفته است كه اسرار، اگر چه به بهای سر باختن حسین علیه‌السلام، فاش شود.

مرکز آسمان

سید شهیدان اهل قلم

سید مرتضی آوینی

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: مناسبت ها  لینک ثابت[شنبه 1396-07-22] [ 11:56:00 ب.ظ ]

  نشست علمی آسیب شناسی شناخت عاشورای حسینی   ...

نشست علمی آسیب شناسی شناخت عاشورای حسینی با حضور استاد ارجمند دکتر حسین خسروی در ساعت پژوهش یکشنبه 2/7/96 برگزار گردید. ایشان در سخنان خود در این زمینه اینگونه مقدماتی را بیان نمودند: عواملی که در آغاز باعث شکل گیری قیام امام حسین علیه السلام شد اوج گرفتن روحیه اشرافیت در جامعه اسلامی و حاکمیتی به نام امویان که به تمام معنا فاسد بود. در شکل گیری قیام امام حسین علیه السلام برخی عوامل نیز تشدید کننده بودند. عوامل تشدیدکننده عبارتند از: مرگ معاویه و اینکه فرد فاسدی چون یزید جانشین معاویه لعنة الله علیه شده بود و یزید قصد جدّی در بیعت گرفتن از امام حسین علیه السلام داشت و ازسوی دیگر امام حسین علیه السلام به هیچ عنوان حاضر به بیعت با وی نیست. از طرفی نامه نوشتن مردم کوفه برای بیعت با امام حسین علیه السلام و اعزام مسلم بن عقیل به کوفه به عنوان سفیر امام و شهادت ایشان در روز عرفه از جمله ی این عوامل است. موضع گیری های امام علیه السلام در این عرصه سه نوع بود: 1) دفاعی: بیعت نکردن با یزید (واکنش منفی). 2)تعاون و همکاری: نامه نوشتن کوفیان و پاسخ امام حسین علیه السلام (واکنش مثبت). 3) حالت تهاجمی: امر به معروف و نهی از منکر سخنران محترم در ادامه فرمودند که در کتب شیعی در بیان حکمت و فلسفه ی قیام امام حسین دیدگاه های متفاوتی وجود دارد، همچون تشکیل حکومت (دیدگاه علامه بحرالعلوم و سید مرتضی)، شهادت (دیدگاه علامه طباطبایی، شهید مطهری و دکتر شریعتی)، غیرت دینی، عزّت نفس، و سخیف ترین دیدگاه که قیام برای بخشش گناهان امت (مثل اعتقاد مسیحیت) است. ایشان به برخی نمونه های تحریف در عاشورا و علت آن پرداختند. کتب تاریخی و مقاتل در گذشته به زبان عربی فقط موجود بود و در مقطعی دو کتاب روضة الشهداء ملا حسین کاشفی و اسرار الشهادت ملا آقای فاضل دربندی به فارسی تألیف شد که تحریفهایی در آنها و در نقل ها به چشم می خورد و به نمونه هایی از تحریفات اشاره نمودند. وی اظهار داشت بهترین کتابهایی که به بررسی و شناخت تحریف های عاشورا پرداخته اند حماسه حسینی شهید مطهری و آسیب های عاشورایی استاد میرباقری می باشد.

ادامه »

موضوعات: مناسبت ها, معاونت پژوهش  لینک ثابت[سه شنبه 1396-07-18] [ 11:16:00 ق.ظ ]

  آغاز دوره آموزشی اینترنت پیشرفته   ...

دوره اینترنت پیشرفته کارکنان و طلاب پایه دوم در قالب برنامه ساعات پژوهشی آغاز شد.

ساعت پژوهشی

معاونت پژوهش مدرسه علمیه خواهران هاجر با همکاری مرکز آموزش فنی و حرفه ای خمین اقدام به برگزاری دوره آموزشی اینترنت پیشرفته ویژه طلاب و کارکنان حوزه علمیه خواهران هاجر نموده است. این دوره با مربی­گری سرکار خانم عطاریان از روز سه شنبه مورخ 96/7/11 در مرکز دیجیتال این مدرسه علمیه آغاز شده است و به مدت یک ماه ادامه می یابد. 19 نفر از کارکنان و طلاب پایه دوم این حوزه در ساعات پژوهشی این دوره آموزشی مهارتی را طی خواهند کرد و در صورت موفقیت در آزمون کتبی آنلاین و آزمون عملی به شرکت ­کنندگان گواهی پایان دوره اعطا می­ گردد.

ساعت پژوهش

 

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: اخبار مدرسه هاجر, معاونت پژوهش  لینک ثابت[چهارشنبه 1396-07-12] [ 09:53:00 ق.ظ ]

  برگزاری پنجمین جلسه شورای علمی پژوهشی   ...

شورای پژوهشی مدرسه علمیه هاجر خمین ساعت 7:00 صبح روز سه شنبه 96/7/4 تشکیل جلسه داد. در پنجمین جلسه این شورا طرح های تفصیلی مربوط به چهار تحقیق پایانی سطح 2 با حضور طلاب و اساتید راهنما ارائه و ارزیابی شد. کلیه طرح های پیشنهادی با در نظر گرفتن نظرات اصلاحی به تصویب اعضای حاضر شورای علمی پژوهشی این مدرسه علمیه رسید.

شورای پژوهش مدرسه علمیه هاجر خمین

اشتراک گذاری این مطلب!
موضوعات: معاونت پژوهش  لینک ثابت[چهارشنبه 1396-07-05] [ 02:15:00 ب.ظ ]


  خانه آخرین مطالب لینک دوستان تماس با ما  

 
 
 
 
فراخوان چی شد طلبه شدم